JSTE TO, CO ŘÍKÁTE

Používaných variací pořekadel a přísloví o tom, co vše určuje to, jací jsme a jak nás vnímá okolí, je vícero. Podle přísloví: „Šaty dělají člověka“, bychom měli věnovat dostatečnou pozornost svému zevnějšku, protože vzhled je prvním faktorem, podle kterého si na nás okolí utvoří svůj obrázek.
Podle výživových poradců bychom se zase měli v první řadě věnovat tomu, co jíme, protože přeci „jsme to, co jíme“. Strava, kterou přijímáme, ovlivňuje náš zdravotní stav, fyzickou kondici i naše psychické rozpoložení. Stačí si tedy ohlídat jídelníček a umět si správně sestavit šatník?

Už jste se někdy setkali se souslovím „Jste to, co říkáte“? Přemýšleli jste nad tím, že to, kým jsme, neurčuje jen náš jídelníček a šatník? Náš život, i to, jak nás ostatní vnímají, definuje i to, co říkáme a o čem (či o kom), a jak, nejčastěji mluvíme.
Naše rozhovory totiž ukazují to, jak přemýšlíme, jak vnímáme svět a život celkově… A podle toho, co říkáme, také působíme na své okolí. A to pak na oplátku stejně tak působí na nás.
Pokud svoji komunikaci z velké části soustředíme na negativa, může to mít několik dopadů. Prvním je ten, že se okolo nás budou shromažďovat podobně smýšlející osoby. Vaše rozhovory se budou točit kolem stížností a kritik a na pozitiva, či spokojenost, budete zapomínat. Časem je už možná nebudete schopni přes clonu negativního smýšlení ani uvidět. Jak se tedy cítit co nejlépe?