Ovlivňujeme nás nálada nebo nálada nás? Jednoduchý způsob, jak se nenechat zkazit den špatnou náladou.

Možná to jde i jinak. Ale chce to určitou praxi, vůli a sebeovládání… Co třeba, když po klasickém nevydařeném ránu, přijdete do práce a nedáte na sobě nic znát? Nebo si dokonce zahrajete na to, že dnešek je nejúžasnější den. Je docela pravděpodobné, že na vlnu dobré nálady naladíte i své okolí, místo toho, abyste si dokola přehrávali ranní nespravedlivosti, které vás pronásledovali od vykročení z lůžka až před dveře práce. Rozhovory nebudete stáčet směrem ke stížnostem, ale budete se soustředit na pozitiva.

Tuto strategii může podpořit i fakt, že je vědecky dokázáno, že úsměv, i když třeba není od srdce, dodá mozku signál značící dobrou náladu, čímž způsobí produkci hormonu štěstí. Anebo vzpomeňte na situace, kdy máte opravdu dobrou náladu a nechcete si ji nechat ničím zkazit. Někdy vám ujede autobus před nosem a kompletně vám to ovlivní den a někdy vám tatáž situace přijde naprosto bezvýznamná.

Udělejte tedy z každého nepříjemného zážitku prostě něco bezvýznamného, nad čím jen mávnete rukou. Pokud se vám to podaří, můžete být konečně pánem své vlastní nálady.